دکتر بیژن موحدیان

متخصص جراحی فک و صورت و زیبائی


برای اولین بار در اصفهان

ریاست انجمن جراحی اصفهان

آدرس مطب

انجام عمل جراحي خارج كردن جسم خارجي در فضای گردن به روش Navigation Surgery

آقاي دكتر بيژن موحديان عطار، دانشيار و مدير گروه جراحي دهان، فك و صورت دانشگاه علوم پزشكي اصفهان اعلام نمود:

براي اولين بار در استان اصفهان در تاريخ ٩٦/١١/١٤، روش Navigation Surgery توسط ايشان در مركز درماني الزهرا (س) جهت خارج ساختن جسم خارجي رانده شده به فضاي عميق صورتی گردني استفاده شد. در اين بيمار كه قبلا در شهري ديگر، تحت عمل ناموفق خارج سازي به روش معمول قرار گرفته بود، دستگاه Navigation همراه با ورودي DICOM سي تي اسكن سه بعدي با كنتراست استفاده گرديد.

در اين عمل، موقعيت دقيق جسم خارجي در هر سه پلن فضايي و ارتباط آن با عروق ژوگولار و كاروتيد با خطاي كمتر از یک دهم ميليمتر شناسايي شد. سپس با انتخاب كوتاه ترين و ايمن ترين مسير خروج جهت جلوگيري از آسيب به عروق حياتي در اطراف اين جسم، با استفاده از تنها يك برش ٥ ميليمتري در طي زمان ٢٠ دقيقه جسم مذكور خارج گرديد.

دكتر موحديان عطار همچنين افزود: به علت كوتاه بودن فرايند عمل و بيهوشي، ريكاوري بيمار بسيار سريع بوده و با فراهم بودن موقعيت دقيق عروق به صورت سه بعدي نسبت به جسم، ريسك آسيب و خونريزي به حداقل رسيد. وي ابراز اميدواري كرد با مساعدت خداوند متعال بتوان در آينده اي نزديك از اين روش نوين و بسيار دقيق جهت خارج سازي تومورهاي عميق و جسم خارجي در فضاهاي فک و صورت، گردني، تمپورال و اربيت بهره برد.

با انجام این جراحی امکان استفاده از navigation surgery در سایر زمینه های جراحی فک و صورت، که از فن اوری های نوین در دنیا به شمار می رود، فراهم شد

جهت دیدن عکسهای جراحی کلیک کنید .


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، جنب داروخانه دی ، ساختمان زیتون ، طبقه یک ، واحد چهار
تلفن : 36268390 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیمطالب و مقالاتسوالات پزشکیفیلم های آموزشیبرنامه هفتگیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرگالری تصاویر جراحیفعالیت ها